Столітній монах

Столітній монах

Тернопілля

На Тернопільщині мешкає найстаріший монах-василіанин. О. Доротею Шимчію з Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього виповнилося 100 літ.

Усе життя він присвятив служінню Богу. Свій шлях розпочав у 13-річному віці, коли вступив до Місійного інституту отців василіан в Бучачі. Духовних сходинок о. Доротей здолав дуже багато. Навчався теології в Україні та за кордоном. 15 років був місіонером у Бразилії, потім його направили в Аргентину, де провів ще 20 літ. Пізніше мав місію в Парагваї. У середині 1980-х років був покликаний до Василіянської курії в Рим і там отримав призначення духівником Папської колегії св. свмч. Йосафата!

 

У 1992 році, через майже 50 років розлуки, о. Доротей Шимчій повернувся до рідного краю, в Україну. Якийсь час викладав аскетику в Духовній семінарії Івано-Франківської єпархії УГКЦ, а останні роки проживає у монастирі Чесного Хреста Господнього. Незважаючи на свій поважний вік, він щодня служить Божественну Літургію.

Джерело: infoprostir.te.ua

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!