У скельний храм на Тернопільщині їдуть за прощенням найтяжчих гріхів

У скельний храм на Тернопільщині їдуть за прощенням найтяжчих гріхів

Тернопілля

На Тернопільщині є село, відоме паломникам усієї України. Це Монастирок у Борщівському районі. Тут є унікальний храм-грот, в якому, вірять, можна отримати прощення усіх гріхів.

Скельний храм у Монастирку був заснований ще в часи Київської Русі. Печера над річкою Серет, у якій він розташований, називається Язичеська. Очевидно, у дохристиянський період на цьому місці було поганське капище. Нині тут лине Господня молитва.

Сам грот невеликий. Вхід до храму-печери розташований між кам’яними брилами, накритий скельним навісом. Та унікальною є кам’яна стіна вівтаря. Її прикрашає зображення Ісуса Христа із закритими очима. Воно дуже символічне. Мовляв, Син Божий не може більше дивитися на гріхи, в яких тоне людство. Легенда переповідає, що колись святий лик явився ченцям у вигляді гри світла і тіні, тож вони й відтворили образ фарбами. Паломники вірять, що перед цією іконою Господь відпускає усі гріхи, навіть найтяжчі.

Наталія КРАВЧУК

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×