Волиняни у Вінниці на Шевченківському святі

Волиняни у Вінниці на Шевченківському святі

Вінничина

Сьогодні , 24 травня, у м. Вінниці  урочисто відкрилося  Міжнародне Шевченківське свята «В сім’ї вольній, новій». Волинську обласну організацію НСПУ представляють письменниця  Ольга Ляснюк, голова ОО НСПУ, та   поет, прозаїк і літературознавець Микола Мартинюк, заступник голови  Волинської організації письменницької  Спілки. Востаннє Вінниччина  приймала свято 1991 року, а цього року  естафету його проведення прийняла вдруге, від Луганщини, -повідомляє Укрінформ.

У  програмі свята передбачені виставки, тематичні екскурсії, літературно-мистецькі вечори, а також театралізоване дійство "Борітеся – поборете!"  Триватимуть святкові заходи упродовж трьох днів у Вінниці та ще одинадцяти містах і містечках області.  Майстри слова з усіх регіонів України, а також з інших країн (зокрема, Білорусі, Болгарії, Польщі) зустрічатимуться із студентською та учнівською молоддю, молодими письменниками, журналістами, громадськістю. Делегації-учасники свята відвідали  м. Гнівань, де взяли  участь у відкритті пам’ятника Шевченку.

Урочиста церемонія закриття свята відбудеться в суботу у Вінницькому обласному українському  академічному музично-драматичному театрі  ім. М.Садовського.

Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято "В сім’ї вольній, новій" проводиться в Україні з 1981 року. Спочатку заходи в  рамках Шевченківського свята відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року  урочистості стали проводити щороку в одній із областей.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!