На Волині стартує промисловий видобуток сапропелю

На Волині стартує промисловий видобуток сапропелю

Волинь

Товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньсапрофос» отримало згоду від депутатів Старовижівської районої ради на користування надрами на землях Соколищенської та Синівської сільрад. Воно має перереєструватись із Луцька на Старовижівщині, щоб податки від його діяльності надходили до місцевого бюджету.

Товариство має намір видобувати сапропель – мінеральні мули, які використовуються як поживна речовина для росту рослин чи кормові добавки для відгодівлі худоби, а також застосовуються у медицині. За словами директора ТзОВ «Волиньсапрофос» Олександра Антропова, поклади добрива є приблизно на 140 гектарах Синового, за попередніми оцінками їх мало б вистачити на десятки, а то й сотні років. Видобуток підприємство планує розпочати не пізніше жовтня нинішнього року. Для цього необхідно завезти обладнання й спорудити житловий комплекс для майбутніх робітників, які працюватимуть вахтовим методом по два тижні.

За умови успішності впровадження нової технології обробки сапропелю, його можна буде транспортувати за кордон та вигідно збути там. Чималий попит на це добриво є у країнах Близького Сходу, Північної Африки та у Європі.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×