У Луцьку — виставка унікальних дерев’яних іграшок-забавок
Волинь

У Луцьку — виставка унікальних дерев’яних іграшок-забавок

1 травня 2016, 23:46
0
2
Сподобалось?
2

У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка яворівської іграшки-забавки «Чарівний світ дитинства». Знані майстри з Хмельниччини Семен Тлустий і Галина Шумило представили до уваги волинян близько 500 дерев’яних дитячих іграшок-забавок. Коники, метелики, вуркала, півники, птахи, візочки виготовлені з екологічного матеріалу й розписані яворівським розписом «вербичка» з різноманітними візерунками (квітами, кривульками, цяточками, рисочками, віночками тощо). Для розпису іграшок, як і багато років тому, використовуються такі кольори: зелений (символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), жовтий (сонце).

В експозиції, представленій у Луцьку, є справді унікальні речі. Також є іграшки-сувеніри, які можна придбати.

Семен Тлустий народився в селі Лісоводи Городоцького району на Хмельниччині. У 1972 році вступив у художнє училище в місті Івано-Франкове на Львівщині. Пізніше  закінчив Львівський технікум механічної обробки деревини та Івано-Франківський педагогічний інститут, художньо-графічний факультет. Першу іграшку зробив ще у 1972 році для здачі курсової в художньому училищі. Для виготовлення яворівської дитячої дерев’яної іграшки різьбяр використовує деревину осики, яка, як здавна вважається, має властивість відганяти усе зле.

Галина Шумило теж народилася в селі Лісоводи. Закінчила Хмельницьку педагогічну академію. Але згодом захопилася розписом народної дерев’яної іграшки.

Із своїми неповторними іграшками  Галина Шумило та Семен Тлустий часто бувають на різних етно-фестивалях та етно-ярмарках не тільки в Україні, а й за кордоном. Проводить  майстер-класи з розпису дерев’яної народної іграшки-забавки.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися