На Волині через суди намагаються зменшити територію національного парку

На Волині через суди намагаються зменшити територію національного парку

Волинь

За позовом державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» 24 березня суд ухвалив рішення зменшити територію зоологічного заказника «Зубр» з 10043,6 га до 5530 га, що є невід’ємною складовою Національного парку «Цуманська пуща».

Про це інформують у прес-службі «Народного контролю».

Керівник відділу рослинного та тваринного світу парку, активіст «Народного контролю» Віталій Жабчук розповів, що дізнатися постфактум про ухвалене рішення випадково йому вдалося під час оперативної наради з екологічних питань у Волинській облдержадміністрації 29 березня, бо представників Нацпарку «Цуманська пуща» не сповістили про судовий розгляд.

Так, 31 липня 2014 року Волинська обласна рада прийняла рішення «Про збереження і розвиток природо-заповідного фонду», яке передбачало повернення меж зоологічного заказника «Зубр» з 5530 га до 10043,6 га. Це рішення Ківерцівський лісгосп вирішив скасувати, мовляв вони не давали погодження на зміну меж.

«Наш опонент «Ківерцівське лісове господарство» з моменту створення «Цуманської пущі» не визнає його. Тепер ми можемо мати наслідки, що частина заказника втратить статус природно-заповідного фонду», – зазначив Жабчук. Також він наголосив, що противником Ківерцівського Нацпарку є голова Волинської ОДА, який не хоче довести до логічного завершення питання про передачу території парку їм на баланс.

Водночас на території заказника «Зубр» знаходиться приватне господарство «Майдан Мисливський» екс-начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдана Колісника.

На думку Жабчука, це рішення грає Коліснику «на руку», адже той зможе першочергово отримати землі заказника в користування, про що зазначено у договорі про співпрацю. Тоді заказник «Зубр», на його думку, втративши захист парку, може стати привабливою зоною для мисливців. А згідно проведеного обліку адміністрацією Ківерцівського національного природного парку в ДП «МГ «Звірівське» було зафіксовано 9 особин зубра, а в ТзОВ «Майдан мисливський» – 11.

«Щоб уникнути відповідальності за ті безчинства, ряд кримінальних проваджень, захоплення земель, знищення лісів, Ківерцівський лісгосп свідомо пішов на скасування рішення обласної ради. Під тим приховується чітка мета – догодити своїм колишнім покровителям»,- вважає працівник парку.

На разі, як стало відомо, Волинська обласна рада планує подати апеляцію.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!