У Луцьку смердить сумішшю фекалій та випарів сірчаної кислоти, а ще це шкодить здоров’юФото з "Фейсбуку" Дмитра Климука

У Луцьку смердить сумішшю фекалій та випарів сірчаної кислоти, а ще це шкодить здоров’ю

Волинь

Вчора ввечері у Луцьку в районі Вересневе, який межує з Гнідавським цукровим заводом, відбулися збори мешканців за участі громадських, депутатів міської ради та заступника міського голови Костянтина Петрочука. Говорили про проблему, яка вже близько двох місяців турбує усіх лучан, але найбільше відчутна саме для жителів Вересневого – нестерпний сморід, котрий лине з фільтраційних полів Гнідавського цукрового заводу. Сюди, як вже раніше було встановлено, скидають фекалії мешканці прилеглих сіл, а також, віднедавна, сюди потрапляють ще й відходи із заводу з виробництва біодизелю (фактично це спиртзавод).

«На зборах люди, завдячуючи експерту хіміку Світлані, дізналися, що ж так шкодить здоров'ю жителів а особливо дітям - виявляється спиртзавод використовує сірчану кислоту яку потім з відходами бродіння при температурі 92 градуси скидає у відстійники. Щодві години це 70 кубів! Випари сірчаної кислоти з фекаліями дають не лише неприємний запах, а й шкодять слизовій оболонці. А це кашель, хворе горло», - написав у «Фейсбук» один з ініціаторів зборів Дмитро Климук.

Ставки на фільтраційних полях уже почали скроплювати реагентами. Також на насосній станції, яка транспортує нечистоти, почали додавати знешкоджуючу речовину. Окрім того розпочато роботи з будівництва установки для збору газів, які виділяються.

На зборах мешканці Вересневого дали міській владі час до понеділка на усунення неприємних запахів, інакше погрожують акціями протесту поблизу адмінприміщень, блокуванням підприємства, яке засмерджує місто, та навіть перекриттям доріг.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!