Збирачі ягід Волині та Рівненщині часто порушують прикордонний режим

Збирачі ягід Волині та Рівненщині часто порушують прикордонний режим

Волинь

Сезон збору грибів та ягід є дуже актуальним для жителів Волині та Рівненщини. Для мешканців прикордонних населених пунктів, що розташовані поблизу українсько-білоруського кордону, сезонний збір дикоросів є особливим в питаннях дотримання прикордонного режиму.

Поряд із законослухняними та уважними жителями прикордоння є й ті, хто ігнорує вимоги законодавства. Одні незаконно перетинають кордон поза встановленими місцями та пунктами пропуску, намагаючись скоротити шлях. А інші, не дивлячись на те, що на всій українсько-білоруській ділянці державна межа позначена на місцевості прикордонними стовпами, інформаційно-поперджувальними знаками «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено», збирають дикороси безпосередньо біля кордону, а інколи й порушують його.

Лише з початку сезону за 12 днів липня прикордонники Луцького загону повернули від держкордону 95 осіб. Крім цього, білоруські прикордонники з Пінського загону затримали за незаконний перетин держрубежу 10 наших співвітчизників. Вісьмох дорослих українців притягнули до адмінвідповідальності, у тому числі застосовувалася депортація. Крім цього, після передачі порушників українській стороні, їх притягнули до адмінвідповідальності ще й за українським законодавством.

До речі, перетин або спроба перетину кордону карається штрафом від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень) або адмінарештом до 15 діб. Якщо такі дії вчинені повторно потягом року штрафні санкції збільшуються 3400-8500 гривень.

У Білорусі ж за порушення державного кордону передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!