У Луцьку перепоховали останки розстріляних «совєтами» в’язнів луцької тюрми

У Луцьку перепоховали останки розстріляних «совєтами» в’язнів луцької тюрми

Волинь

У Луцьку два дні відбувалися жалобні заходи у старій частині міста. Тут перепоховали останки в'язнів тюрми, яких 23-24 червня 1941 року розстріляли органи НКВС. У червні цього року біля Монастиря бригіток стартувала ексгумація людських останків, які знаходилися у братській могилі. Роботи проводило пошукове підприємство «Доля» Львівської обласної ради, які оплатив міський бюджет. Пошуковці знайшли останки 110 людей.

Вчора відбулося прощання із загиблими, а сьогодні представники влади, пошуковці, історики, духовенство, родичі розстріляних, ветерани УПА та просто небайдужі громадяни зібралися поблизу приміщення колишньої луцької тюрми, на стінах якого ще подекуди лишилися сліди від куль, щоб взяти участь у перепохованні останків. Перед стендом, де розміщені імена загиблих, облаштували спеціальну гробницю. У неї склали знайдені останки.

Для проведення поховання було влаштовано спеціальну гробницю, куди склали знайдені рештки.  Священослужителі Волинської єпархії УПЦ КП на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відслужили чин похорону. З промовами виступили представники влади та історики. Закінчилася церемонія перепоховання хвилиною мовчання, після цього присутні спільно виконали Державний Гімн України.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!