Сортувати сміття починають і в селах

Сортувати сміття починають і в селах

Волинь

Будучи у відрядженні в селі Старий Чорторийськ Маневицького району, при в’їзді звернули увагу на контейнери, в яких збирають роздільне сміття: пластик окремо, а скло – окремо. Зізнаємося, побаченим були приємно здивовані, адже не кожне місто може похвалитися такими контейнерами.

Як розповіли у сільській раді, цією, такою потрібною для довкілля справою, займаються місцеві жителі Володимир Сльозко та Сергій Байцим.  

– Нині багато сіл має проблеми зі сміттям і забрудненням навколишнього середовища. Не винятком стало й наше село. Ми представляємо громадську організацію «Дія людей», – розповів Володимир Сльозко. – Разом з однодумцями хочемо очистити нашу землю від сміття, яке загрожує довкіллю. При сортуванні ми значно зменшимо потрапляння скла та пластику в землю. Більше року тому встановили перший контейнер біля місцевої школи. Нині їх є вісім. Наше село має протяжність сім кілометрів, тож контейнери стоять поблизу магазинів, закладів соцсфери. Громадська організація «Дія людей» на постійній основі влаштовує толоки. Прибираємо забруднені території, а потім розповідаємо людям про роздільний збір. За невеликий період було зібрано ПЕТ-пляшок (пластику) 300 кілограмів, а білого та кольорового скла – п’ять тонн. Ми раді, що односельці з розумінням поставилися до нашої ініціативи. Не побили, не знищили контейнери. Зібрану вторсировину ми відправляємо на переробку, а за вилучені кошти виготовляємо та встановлюємо нові контейнери. Ще одним кроком до зменшення забруднення навколишнього середовища в селі Старий Чорторийськ є встановлення більше десятка міні-контейнерів для збору батарейок.

Руслана ТАТАРИН, Волинська область

Фото автора

Теги: сміття

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×