Чи вважають  шкідливими умовами роботу тракториста із сільгоспхімією?

Чи вважають шкідливими умовами роботу тракториста із сільгоспхімією?

Волинь

«Мені 65 років, пішов на пенсію у 60. Маю стажу 45 років. З них 22 працював у сільгоспхімії трактористом, робив на оприскувачі з хімікатами. Кожен рік давали допуск за наказом до 990 хімікатів. Непогано платили. Взявши за п’ять років вибірку зарплати «з хімії», мені дали пенсію 960 гривень, у 2016 підняли до 1169, а зараз – до 1450. Чого мені не нарахували її за мій трудовий стаж «на хімії»?»

Микола В., м. Ківерці, Волинська область

Як роз’яснила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Лариса Лучковська, нормами чинного законодавства передбачено, що право достроково вийти на пенсію мають особи, які працювали в шкідливих і важких умовах (за Списком № 2) або особливо шкідливих та важких (за Списком №1). Робота трактористом із застосуванням хімікатів згаданими списками не передбачена. Тому пан Микола і пішов на пенсію у 60 років. Розмір же пенсії визначається індивідуально і залежить від страхового стажу та заробітної плати, з якої були сплачені внески. Індивідуальний коефіцієнт нашого читача не досягає одиниці. Тому підстав для значного підвищення пенсії немає.  

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!