До весни ще далеко, але на волинському Поліссі вже є паводкові води

До весни ще далеко, але на волинському Поліссі вже є паводкові води

Волинь

Із середини грудня минулого року на Волині розпочався зимовий паводок. Начальник Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук повідомив, що в середньому по області випало майже 700 мм опадів, що становить 117 % від річної норми. А за останні чотири місяці опади у два рази перевищували норму. Тож, за даними управління водного господарства, високий рівень ґрунтових вод на меліоративних системах зафіксований на площі 98 тисяч гектарів, що складає 26% від усієї меліоративної площі.

На заплавах знаходяться води річок басейну Прип’яті, але вода у Західному Бузі – у руслі. Відмітки підтоплення сінокосів та пасовиськ досягла вода у річці Стохід у Любешівському районі, затоплено та підтоплено тисячу гектарів, з них 100 гектарів ріллі. Також тало-дощовими водами в Ратнівському районі затоплено та підтоплено 0,8 тисяч гектара, з них 240 – рілля.

Основною причиною підтоплень є поганий стан меліоративних каналів, замуленість водопропускних споруд і руйнування захисних дамб або брам.

Очевидно, що питання запобігання весняній повені підніматиметься на найближчій сесії Волинської обласної ради. Тут легко буде знайти консенсус між різними силами. Зокрема, питанням зацікавилися не лише представники ОДА, а й депутати «УКРОПу», навколо якого сформована більшість в обласній раді.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×