26 населених пунктів Волині ризикують опинитися під водою

26 населених пунктів Волині ризикують опинитися під водою

Волинь

Відразу 26 населених пунктів на Волині, в тому числі і Луцьк, вже зовсім скоро ризикують опинитися під водою. Тільки почне танути сніг - занедбані шлюзи на Хрінницькому водосховищі можуть не витримати. Греблю не ремонтували вже понад 30 років. Тріщини в опорних конструкціях водосховища видно неозброєним оком. Чи знайдуть гроші на відновлення цієї весни - щоб запобігти прорив дамби? Про це пише видання «Сегодня».

«Гребля знаходиться в аварійному стані. Вона обсипається. Коли дощ, сніг намерзає весь бетон, він лопається і абсолютно все обсипається", - говорить машиніст ГЕС Віталій Губеня.

 П'ять років тому чиновники підрахували: на ремонт конструкції потрібно близько 4 мільйонів гривень. Зараз же цю суму можна множити на три.

"Сума не підйомна для Демидівської адміністрації, райради. У зв'язку з тим, що пройшов процес децентралізації і в районний бюджет тільки надходять кошти тільки від одної сільради", - коментує заступник голови Демидівської райдержадміністрації Петро Шелест.

Площа водосховища майже дві тисячі гектарів. На дамбі шість шлюзів для паводкового водоскиду. Ще два регулюють роботу гідроелектростанції. Якщо води занадто багато, металеві ворота відкривають, щоб зменшити тиск на всю конструкцію.

"Якщо не керувати процесом, можна набрати багато води - велика буде тиск, тріщини можуть розширитися, і буде прорив дамби. Тому ми зібралися, щоб плавно в межах допустимих норм регулювати рівень води в цьому водосховищі", - пояснює керівник Волинського управління водних ресурсів Ростислав Кравчук.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×