На Волині крадії зрізали столітні дуби

На Волині крадії зрізали столітні дуби

Волинь

На території Національного природного парку «Цуманська пуща» крадії лісу зрізали 7 дубів. Про це повідомляє прес-служба ВОУЛМГ.

Ліс крали на території  Сильненського лісництва ДП «Цуманське ЛГ».  Лісова охорона отримала сигнал, що у віддаленому лісовому масиві чути роботу пилок, – розповідає інженер охорони і захисту лісу Цуманського лісгоспу Віталій Аршулік. – Це було вже під ранок – о годині 4-й.
Оперативна група одразу вирушила до вказаного кварталу. На жаль, крадії державного лісу, почувши гул автівки, під покровом ночі зуміли втекти. На місці порубок виявлено сліди чотирьох кінних підвод, квадроциклів та буса. Нічні зайди зрізали сім дубів віком від 80 до 100 років, про це свідчить діаметр пеньків. Злодії встигли розкряжувати стовбури на одно і триметрові колодки. Частину однометрових (загалом чотири дуби) прихопили з собою. Ще чотири триметрових і п’ять однометрових колод вивести не встигли. За слідами, які полишали після себе «нічні лісоруби», видно, що їх було до 20, більшість із них – підлітки. І хоч ділянка знаходиться за 2 кілометри від с. Сильно, сліди все ж привели лісоохоронців за 12 км до смт Цумань.
Загальна маса зрізаних дерев становить 22,48 кубометра. Крадії завдали лісогосподарству шкоди на 65 694 грн. Важкість заподіяної шкоди помножує й те, що ці дуби росли у масиві, який відноситься до Національного природного парку «Цуманська пуща».
Одразу ж на місце події було викликано поліцію. Зараз проводиться слідство, лісопорушників встановлюють.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×