Волинян попереджають: за продаж і купівлю Червонокнижних квітів штрафуватимуть

Волинян попереджають: за продаж і купівлю Червонокнижних квітів штрафуватимуть

Волинь

На Волині стартувала операція «ПЕРВОЦВІТ – 2019», завдання якої-запобігти знищенню рідкісних ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин, що занесені до Червоної книги України і  перебувають під загрозою зникнення. Про це повідомляє  управління екології та природних ресурсів  ОДА.

Перші букетики первоцвітів уже з’явилися на стихійних ринках Волині, а справжній «квітковий бум» очікується напередодні весняних святкових днів. Ці об'єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини та Угорщини.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших.

Основною причиною безкарності торгівлі первоцвітами є те, що серед населення побутує думка, що первоцвіти продають бідні бабусі, які щойно назбирали ці квіти в лісі. Насправді ж це не так. У наших містах діє справжня «квіткова» мафія, яка має своїх виконавців, охоронців, збирачів та перевізників.

Управління екології та природних ресурсів  наголошує, що,  згідно з чинним законодавством, за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, винні особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності. 

Зокрема, за незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослин.
Окрім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення:

підсніжники – від 49 до 62 грн,

черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн,

шафрани (крокуси), сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×