Волинян попереджають: за продаж і купівлю Червонокнижних квітів штрафуватимуть
Волинь

Волинян попереджають: за продаж і купівлю Червонокнижних квітів штрафуватимуть

22 лютого, 16:36
476
0
0
Сподобалось?
0

На Волині стартувала операція «ПЕРВОЦВІТ – 2019», завдання якої-запобігти знищенню рідкісних ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин, що занесені до Червоної книги України і  перебувають під загрозою зникнення. Про це повідомляє  управління екології та природних ресурсів  ОДА.

Перші букетики первоцвітів уже з’явилися на стихійних ринках Волині, а справжній «квітковий бум» очікується напередодні весняних святкових днів. Ці об'єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини та Угорщини.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших.

Основною причиною безкарності торгівлі первоцвітами є те, що серед населення побутує думка, що первоцвіти продають бідні бабусі, які щойно назбирали ці квіти в лісі. Насправді ж це не так. У наших містах діє справжня «квіткова» мафія, яка має своїх виконавців, охоронців, збирачів та перевізників.

Управління екології та природних ресурсів  наголошує, що,  згідно з чинним законодавством, за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, винні особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності. 

Зокрема, за незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослин.
Окрім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення:

підсніжники – від 49 до 62 грн,

черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн,

шафрани (крокуси), сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися