Чому подешевшала свинина?

Чому подешевшала свинина?

Волинь

Хто купував останнім часом м’ясо, помітив, що воно подешевшало. На ринку в Луцьку, приміром, філейка свинини коштує 100 гривень, а не так давно вартувала в середньому 120. З чим це пов’язано? Піст, перенасичили ринок польським м’ясом?

Продавці на базарі в один голос кажуть: люди не купують, бо не мають грошей. Жартують, мовляв, оце як отримали платіжки за комуналку після новорічних свят, жахнулися і вирішили поки посидіти на дієті.

– Ринок м’ясом перенасичений, – каже один із заготівельників Андрій. – Товаровиробники розраховували на попит, а його нема. У середньому ми брали кілограм живої ваги по 45–48 гривень, а тепер – по 39–40. Дехто  розказував, що й по 36 збували! Передвеликодній піст на ціну так сильно не впливає, швидше зменшилася платоспроможність. Та й ніякого польського м’яса у нас немає. Здається, останній раз, коли ціна сильно падала за рахунок імпорту з цієї країни, це було років вісім тому. Але сьогоднішній спад – тимчасовий.  Незабаром ціна підніметься, це точно.

У Департаменті агропромислового  комплексу Волинської ОДА нічого аномального у падінні цін на стратегічний продукт України не бачать. Пояснюють: це ринок, який диктує свої правила. А ще галузь свинарства має циклічність:  приблизно раз на чотири роки ціни просідають.

– На ринку свинина лише наша, українська, – пояснює заступник директора Департаменту Юрій Юрченко. – Але те, що він поки що стоїть – це факт. Заготівельні підприємства змушені працювати в нуль. А якщо згадати минулий  рік? Він тоді став рекордним.  У лютому, коли м’ясо після новорічних свят звично не користується попитом, раптово почався пік – ціни підскочили, як ніколи досі. Тоді кілограм живої ваги продавали по 54 гривні! Тож почекайте, зараз трохи потеплішає, почнеться сезон «шашличників», потім свята – і вартість свинини однозначно зросте.

На підтвердження цієї думки свідчить і той факт, що поросята дорожчають. Цьогоріч у лютому пару продавали за 1400–1500 гривень. Минув лише місяць, а ціна зросла ледь не вдвічі, бо просять вже по 2500!

Тож якщо ви звичайний покупець, то саме час затаритися м’ясом. А якщо вирощуєте на продаж – залишається лише почекати.

Мирослава КОСЬМІНА, Волинська область

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×