На Волині у цілющій криниці взимку вода тепла, а влітку - студенаВ урочищі Криниця

На Волині у цілющій криниці взимку вода тепла, а влітку - студена

Волинь

Бути в Датині Ратнівського району і не відвідати урочище, де є криниця з цілющою смачною водою, неможливо. Це місце притягує наче магнітом не лише місцевих, сюди вони радо запрошують і своїх гостей. Тож краще один раз побачити, ніж десять – почути.

За твердженням старожилів, які були колись свідками, як цю місцину в селі досліджували польські спеціалісти, будуватися у цьому урочищі не можна, бо під ним б’є підземне озеро. Однак кілька відважних господарів все ж ризикнули. Урочище назвали Криницею.

– Поверх землі знайшли вихід три джерела, – розповідає вчитель географії місцевої школи Володимир Мельник. – Головне з них окультурене кадубом, тут є альтанка для відпочинку мандрівників. За життя його доглядала Зінаїда Буднік, що мешкала поруч. Коли одного разу вона пішла по воду, то не виявила над джерелом кадуба. Під землю пішли і східці. Криниця завалилась, але з’явилася поруч нова і почала викидати воду зі ще більшою силою, наче в казані кипить. Два інші джерела менш активні, іноді зникають і знаходять вихід деінде.

І справді, заглянувши всередину кадуба, ми побачили, як жваво та красиво викидаються на поверхню водяні потоки – неможливо очей відірвати від живильно-молодильної води, що й справді дуже смачна. І мимоволі усвідомлюєш, наскільки вона важлива для людського життя.

– Ми також досліджували воду в криниці та дійшли висновку, що і взимку, і влітку вона має однакову температуру. Під час сильних морозів здається теплою, а влітку холодить горло, – наголошує Володимир Іванович.

Наталія ЛЕГКА

Передрук заборонено!

Схожі новини

Коментарів: 1

  • гість
    24 червня, 16:12 - Відповісти
    0
    Дійсно, вода цілюща. А кропива, навколо джерела, висока- висока. Шановна, місцева владо, наведіть лад.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×