Президент Польщі нагородив волинянку

Президент Польщі нагородив волинянку

Волинь

Жительці села Сокіл Любомльського району Олександрі Васейко вручили медаль «Virtus et Fraternitas» (чеснота і братерство).

Завдяки цій жінці польські археологи знайшли місця масових поховань поляків у колишніх селах Воля Островецька та Острувки, що знаходились на території створеної Рівненської ОТГ, – йдеться на сайті Рівненської ОТГ.

Із вітальним візитом та найкращими побажаннями бабу Шуру (так її називають місцеві жителі) відвідав сільський голова Володимир Крижук. Під час приємної бесіди Олександра Васейко поділилась своїми спогадами та показала отриману медаль, яку особисто їй вручив президент Польщі Анджей Дуда

Кандидатів висував Інститут Пілецького — організація, яка займається вшануванням, документуванням та вивченням історії ХХ ст. з особливим акцентом на польський досвід і долю польських громадян. Представляючи історіюОлександри Васейко, Інститут Пілецького повідомив, що її батько, Каленик Лукашко, до війни дружив із поляками з сіл Островки та Воля Островецька, знищених у роки війни. «Каленик допомагав польській родині ховатися в лісі. Коли він виявив, що їх також убили, показав доньці могили, які позначав хрестами, вирізаними на корі сусідніх дерев», – написав інститут, відзначаючи, що навіть через 70 років Олександра Васейко пам’ятала про убитих і приносила квіти на їхні могили.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×