Як отримати лікування гепатиту С за державною програмою?

Як отримати лікування гепатиту С за державною програмою?

Волинь

«У мене виявили гепатит С. Лікар сказав, що лікування дуже дороге. А  у мене двоє малих дітей. Нещодавно почув, що таку хворобу можна вилікувати за державний кошт. Це правда? Яким чином це можна зробити?»

Геннадій, Волинська область

Так, в Україні діє державна програма лікування гепатиту С. Про це повідомив головний лікар Волинської обласної інфекційної лікарні Руслан Морочковський, якому ми переадресували запитання. Тож, насамперед, вам потрібно підтвердити діагноз в інфекційній лікарні. Опісля написати заяву до Департаменту охорони здоров’я з проханням отримати лікування за державною програмою. Хоча, як зауважив Руслан Семенович, важко хворим пацієнтам вони можуть самостійно підготувати документи і поставити їх на чергу. При обласних Департаментах охорони здоров’я діють комісії щодо включення хворих до державних програм лікування.

Тобто, процедура насправді не важка, набагато складніше – дочекатися того безкоштовного лікування. У реєстрі, який ведуть у Волинській обласній інфекційній лікарні, в очікуванні перебувають близько 2 тисяч хворих вірусними гепатитами В і С. З них 700 чоловік, яким лікування потрібне найближчим часом. На жаль, фінансування не дозволяє охопити всіх, тож за рік безкоштовними ліками користується лише понад 100 хворих. Це, звичайно, дуже мало, але разом з тим це не зрівняти з минулими роками: у 2014-2015-му у нас в області безкоштовно могли пролікувати лише по 10-13 хворих у рік.

– У цьому році ми доотримуємо препарати, на які були виділені кошти ще у 2017 році і починаємо освоювати 2018 рік, – розповів Руслан Морочковський. – За 2019-й ми ще нічого не отримували. Більшість із тих, хто стоїть в нашій черзі, можуть зачекати: хвороба дозволяє. Хто не хоче або має можливість – лікується за свій рахунок. Але охопити програмою всіх зареєстрованих в області ми, на жаль, не можемо.

Загалом курс лікування триває 12 тижнів (буває і 24, але рідше). Грубо кажучи, хворий приймає по одній пігулці в день. Ефективність лікування становить 90-95%, тобто по закінченню курсу хвороба у більшості відступає. Вартість – залежно від важкості перебігу гепатиту – близько тисячі доларів за курс.

Мирослава КОСЬМІНА

Для довідки:

За останніми даними Міністерства охорони здоров’я, близько 5% українців інфіковані вірусом гепатиту С, фактично це 2 мільйони осіб. Знають про свій статус та офіційно очікують лікування за державний кошт тільки 52,5 тисячі хворих.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×