Братський некрополь в Луцьку: публічне обговорення видатної волинської пам’ятки
Волинь

Братський некрополь в Луцьку: публічне обговорення видатної волинської пам’ятки

16 квітня 2018, 16:45
0
0
Сподобалось?
0

18 квітня, в Міжнародний день пам’яток та історичних місць, Музей історії Луцького братства проводить публічне обговорення проекту реставрації поховань з крипти луцької Хресто-Воздвиженської церкви – «Братський некрополь – унікальна історична пам’ятка Волині», -повідомляє Музейний простір Волині.

 До участі запрошуються зацікавлені особи, представники міських та обласних пам’яткоохоронних структур, Волинська єпархія УКП КП, науковці Луцького національного технічного університету, ГО «Луцьке братство (відроджене)». Тільки за документами відомо щонайменше про 50 осіб руського (т.б. українського) походження, які обрали собі місце вічного спочинку у крипті Хресто-Воздвиженської церкви. Більшим українським сакральним центром з князівської доби був лише Києво-Печерський монастир – єдина обитель в східнослов’янському світі, де спочиває 118 канонізованих ченців. Натомість некрополь при Луцькому братстві став прихистком волинської шляхти і луцьких міщан. Між іншими тут покояться – святий мученик Данило Братковський, луцько-острозький єпископ Афанасій (князь Пузина), київська фундаторка Галшка Гулевичівна, князь Федір Четвертинський, грек Олександр дон Музеллі.

У переважній більшості європейських країн є меморіальні некрополі, які мають визначну історичну та культурних цінність. На деяких з них створено пантеони національної слави, де поховано найвизначніших представників країни в різних галузях життя, наприклад Гайгейтський цвинтар у Лондоні, Пер-Лашез у Парижі, Старі Повонзки – у Варшаві, Байковий та Лук’янівські цвинтарі у Києві, Личаківський цвинтар і крипта собору святого Юра у Львові.

Чи є подібна пам’ятка у Луцьку і як сьогодні виглядає справа з нашим пантеоном пам’яті?

Отже, під час обговорення йтиметься про місце Луцького некрополю в системі національних пам’яток, а також про фізичний стан церковної крипти, яка більш як п’ять років тому була реавіталізована і частково музеєфікована. Основне питання – перспектива подальшої реставрації братського некрополю.Початок події – 12.00.

 

 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися