Для знайденого на Волині 700-літнього човна-довбанки побудують окреме сховище

Для знайденого на Волині 700-літнього човна-довбанки побудують окреме сховище

Волинь

Кілька років тому річці Стир поблизу села Старосілля Маневицького району випадково знайшли 12-метровий човен-довбанку, виготовлений із цільного стовбура дуба, який не сперти датують ХІІІ століттям. Це найдавніша подібна знахідка в Україні. Проте понад два роки унікальний експонат зберігається на приватній пилорамі у Маневичах. Човен обробляють спеціальною речовиною, аби уповільнити його руйнування. Це все, на що вдавалося раніше віднайти кошти.  

Як пише газета «День», нарешті у Маневичах вирішили збудувати окреме приміщення для унікальної знахідки.

Як повідомив голова Маневицької РДА  Андрій Линдюк, споруду для човна облаштують біля приміщення районного музею.

«На це виділяємо  півтора мільйона гривень, – каже він. – У нас і так вже є потреба розширення нинішнього музею, бо маємо чимало експонатів, які нема де розмістити. Ми там і магазин, який поруч є, будемо виселяти, щоб розширити експозиції. Я, як голова РДА, знайду кошти, щоб добудувати музей і розмістити цю знахідку у нас в районі. А якщо наступним поколінням човен не буде потрібний, то нехай передають, куди вважатимуть за доцільне. Моє завдання – зберегти».

Крім цієї довбанки, у Маневицькому районі відшукали ще три. Одну... вкрали на березі річки і вивезли в невідомому напрямку, ще два зберігаються також у непристосованих приміщеннях.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!