ЕКОпрес-тур волинськими лісами зібрав журналістів всеукраїнських та обласних видань і телебачення

ЕКОпрес-тур волинськими лісами зібрав журналістів всеукраїнських та обласних видань і телебачення

Волинь

«Екологічні стежки у волинському лісі: розвиток напрямків екологічного виховання та зеленого туризму», – тема, яку волинські лісівники запропонували медійникам з нагоди їх професійного свята – Дня журналіста.

Так, упродовж дня, 8 червня, журналістам вдалося пройти або ж проїхати на велосипеді кілька екостежок у лісі, - повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

За кордон без… закордонного паспорта

Так у народі називають подорож до Воротнівського ботанічного заказника, де діє Лісівничий молодіжний центр. Координатор ЛМЦ Валентина Юхимчук зауважує, що це – столиця екологічних стежок Волині. Адже попри те, що тут віднедавна діє понад двокілометрова екостежка, є також декілька малих цікавих екомаршрутів – на найвищу гору Волині (192 м над рівнем моря), до лісового оседлища оленів плямистих і благородних, диких свиней, діють школи Лісового лікаря, дизайнера, мисливця, садівника, пасічника, навіть лісової журналістики, також майстерня. Тут можна прогулюватися пішки або на велосипеді.

Це особливо зручно для вчителів та школярів. Адже тут можна проводити уроки лісівництва, біології, географії…

Створення таких стежок свідчить про те, що за численними господарськими справами лісівники не забувають про виховання підростаючого покоління. Та й екологічною стежкою насправді може пройтися кожен. Це ж відпочинок у лісі, де взимку та навесні хочеться помилуватися краєвидами, а влітку та восени назбирати грибів, лікарських трав.

На стадії завершення також 8-кілометрова екостежка.

До повстанської могили

У лісових масивах державного підприємства «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр» діє вже 2 екологічні стежки. Навесні 2016 лісівники подбали про туристично-ознайомчий маршрут довжиною у півтора кілометра, а вже восени облаштували 7-кілометрову екологічну стежку. Знаходяться вони неподалік від Луцька, над самісінькою дорогою, що веде до с. Гаражджа Луцького району. Дуже зручне місце для відпочинку місцевих і приїжджих людей. Перша екостежка має 10 зупинок, друга – 30. На кожній є відповідний інформаційний стенд, що детально розповідає про найголовніше у цьому куточку лісу.

Окрім безпечної і комфортної доріжки, інформаційних аншлагів, місць для перепочинку, працівники ДП «ВЛСНЦ» встановили тут 40 металевих смітників, а ще є своєрідна рекреаційна зона. Це ідеальне місце для сімейного відпочинку на природі, молодіжних туристичних походів, та й старшим людям воно вже приглянулося. Зважаючи на наближеність до обласного центру, тут завжди людно.

При бажанні пізнавальну подорож екологічною стежкою можна пов’язати з відвідуванням двох екзотичних місць – кінного клубу, що у Гаразджі, та державного підприємства «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Екостежка у Мощаницькому лісництві ДП «Цуманське ЛГ»

Збудована у 2017 році, протяжність – 1,5 км. Зустрічає стежка дендропарком основних лісоутворюючих та декоративних деревних і чагарникових порід.

Стежка наповнена інформацією про цікаві місця зупинок. Їстивні та отруйні гриби, ягоди, росини, правила поведінки в лісі. Ви тут дізнаєтеся історію рідного краю, зокрема прочитаєте про яскраві історичні постаті.

Тут вас запросять прогулятися на велосипедах. Це зможуть зробити як діти, так і дорослі.

Вздовж стежки стоять бесідки та лавочки. Тут можна випити чаю, навіть пообідати. Огороджені та пронумеровані мурашники.

Загалом на Волині лісівники створили 9 екостежок. Шість із них – було відновлено або ж «з нуля» прокладено протягом останніх 3 років. Окрім тих, що вдалося побачити під час ЕКОпрес-туру, такі є у Звірівському лісництві державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство», де туристи мають змогу реально побачити на власні очі диких звірів: зубрів, оленів, кабанів, зайців, косуль, борсуків. Із 1975 року діє екологічна стежка «Горинські крутосхили», яка проходить вздовж лівого берега річки Горинь до урочища «Біла гора» в лісовому масиві «Цуманський лісгосп» на межі із Рівненською областю. Довжина стежки 2,5 км. Екостежка із 7 зупинок є у Черемському природному заповіднику, що діє у складі Волинського ОУЛМГ. Ця місцина вражає своєю природною унікальністю. Ще однією зупинкою подорожі є чарівний куточок Волині, де часто бувала Леся Українка – урочище Нечимне. Тут діє музей одного твору – «Лісової пісні». Також цікавою і пізнавальною є екостежка, якою кожному потрібно пройти до найтаємничішого озера Нечимне.

Начальник Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства Олександр Кватирко переконаний, що екологічні стежки – не лише гарний спосіб відпочинку, а й можливість привернути увагу дітей та дорослих до проблем лісу та важливості питання охорони природи.

– Екостежки  з’явилися не сьогодні, їх почали робити ще у 80-х роках, – розповідає головний лісівник області. – Зараз ми ще більше почали розвивати це. За останніх 3 роки відновлюємо те, що було раніше, і додаємо нове. За цей час на рекреацію в області виділили 5 мільйонів гривень, адже важливо не просто збудувати, але й підтримувати стежки в належному стані. За наступні 5 років маємо зробити так, аби у кожному державному підприємстві була якісна екологічна стежка. Щоб подорожуючі могли приходити, гуляти по лісі і просто насолоджуватися природою. Багато людей зараз бачать ліс через призму зрубаного дерева, кубометра. Забуваючи про його екологічне значення. Потрібно змінювати ставлення людей до лісу. Розвивати культуру поводження у лісі. Вчити любити його змалечку. Та й лісівникам легше слідкувати за порядком у лісі, якщо вони знають місця скупчення людей. Це також дуже важливо, особливо у літній період, коли маємо високий клас пожежної небезпеки.

Тож працівники лісового і мисливського господарства не планують зупинятися на досягнутому, а й надалі працюватимуть над розвитком напрямків ековиховання та зеленого туризму.

Зараз Волинське ОУЛМГ прагне прокласти екологічні стежки в інших мальовничих місцях. Зокрема, невеличкі екостежки уже в найближчому майбутньому можуть з’явитися біля усіх 113 рекреаційних пунктів, які діють на територіях лісових угідь державних лісогосподарських підприємств.

Лісівники цього року долучилися й до ще одного екопроекту – «Лісова екозупинка» на автомагістралях міжнародного та місцевого сполучення.

 

 

 

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!