Екс-нардеп з Волині серед підписантів листа до Варфоломія за відкладення автокефалії для України

Екс-нардеп з Волині серед підписантів листа до Варфоломія за відкладення автокефалії для України

Волинь

Українські політики проросійського формату написали чергового листа вселенському патріарху Варфоломію із проханням відкласти надання автокефалії Українській православній церкві. Всього документ підпмсали п’ятеро діючих та колишніх нардепів. Серед підписантів і волинянин Григорій Смітюх з Камінь-Каширського району, відомий тим, що ще під час Євромайдану закликав в Україну Володимира Путіна на допомогу та саме на нього був оформлений у столиці головний офіс Партії регонів.

Текст опублікував 21 вересня «Обозреватель». Автори листа, ведучи мову, від «усіх православних» в Україні, спробували «відкрити» Варфоломію очі на події в Україні. Мовляв, серед ініціаторів надання томосу є багато неправославних та греко-католиків. Також у тексті йдеться про те, що томос не можна надавати зараз, бо факт його отримання українські політики використають, зокрема, під час президентської кампанії.

А далі у листі озвучено ті ж тези, які було прийнято на скандальному екстреному синоді РПЦ у Москві.

«Пропонуємо провести після закінчення головної політичної події в Україні 2019 року – президентських виборів – всеправославну нараду під вашою егідою за участю всіх сторін, у тому числі й українських єпископів, що служать вашій церкві, яких ви призначили екзархами. Зібрати всеправославну нараду, щоб у злагоді з Московським патріархом виробити єдино правильний підхід: або в наданні автокефалії УПЦ, або розміщенням подвір'їв Вселенського патріархату на території України (такі вже по факту існують тут), або інше спільне рішення, яке допоможе подолати розкол, усіх влаштує й усіх примирить в ім'я спасіння і на благо православ'я», – йдеться у тексті.

Схожі новини

Коментарів: 1

  • DJ Г'Андрей
    30 вересня 2018 року, 08:54 - Відповісти
    0
    Оконські форелі сині - очі моєї Волині

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!