Екс-прем’єр Польщі не вважає Бандеру винним у Волинській трагедії

Екс-прем’єр Польщі не вважає Бандеру винним у Волинській трагедії

Волинь

В офісі прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького заявили, що Степан Бандера несе відповідальність за Волинську трагедію, хоча й опосередковану.

Про це у вівторок сказав глава канцелярії польського прем’єра Міхал Дворчик, коментуючи висловлювання екс-прем’єра Яна Ольшевського про Бандеру, пише «Європейська правда» з посиланням на Onet.pl.

 Колишній прем’єр-міністр Польщі Ян Ольшевський в інтерв’ю Super Express заявив, що Бандера не відповідальний за трагедію на Волині. Ольшевський наголосив: Волинська трагедія відбулась тоді, коли Бандера був ув’язнений німцями. Більше того – якби Бандера міг у той час ухвалити рішення, то злочину на Волині не сталося б, вважає колишній урядовець.

 «Важко погодитися з твердженням прем’єр-міністра Ольшевського, якого я поважаю… Степан Бандера був одним з політиків, опосередковано відповідальних за трагедію, яка сталася на Волині та південно-східних окраїнах Другої Речі Посполитої», – сказав глава канцелярії прем’єр-міністра.

Дворчик додав, що «ідеологія українського націоналізму, яку описав Дмитро Донцов і яку пропагував Степан Бандера, прямо говорила про геноцид, необхідний для очищення українських етнічних територій».

 Щодо слів Ольшевського про можливого уникнення Волинської трагедії, якби рішення про це приймав Бандера, Дворчик заявив, що така заява не охоплює історичних фактів.

«Безсумнівно, Степан Бандера мав величезний вплив на будівництво українського націоналістичного руху, і ми знаємо, які були наслідки», – сказав Дворчик. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!