На фотовиставці у Луцьку-історія польських мусульман

На фотовиставці у Луцьку-історія польських мусульман

Волинь

Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман» демонструється  в Малій залі Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України. Її зініціювали  Міністерство закордонних справ РП, Мусульманське релігійне товариство в Республіці Польща та Підляський  музей у Білостоці, - повідомляє ІА «Волинські новини».

Унікальні документальні матеріали експозиції демонструються в різних містах Польщі та України вже протягом кількох років і викликають велику зацікавленість публіки. Консул Генерального консульства Польщі Тереза Хрущ розповіла на відкритті виставки  про мету і головні тематичні розділи представлених матеріалів. Сучасна Польща представлена в експозиції крізь призму її багатого історичного мультикультурного досвіду на прикладі однієї з найменшої з етнічних меншин.
На сьогодні кількість польських мусульман, здебільшого татарського походження, становить  приблизно 5 тисяч чоловік. На 20 стендах – документальні свідчення про історію, традицію та сучасні реалії однієї з найменших етнічних груп у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Глядачі можуть простежити історію осілості татар на польських землях, їхню участь в діяльності польського війська, ознайомитися з інформацією про особливості релігійного культу, татарськими традиціями та обрядами, національною кухнею, а також сучасним життям польських татар. На архівних світлинах з фондів Національного цифрового архіву – важливі історичні персоналії, пам’ятки архітектури – дерев’яні мечеті у селах Богоніки й Крушинян, татарські молитовні книги хамаїли та інші. Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман» триватиме в Галереї мистецтв ВО НСХУ протягом 10 днів.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×