На Волині пацієнти із порушеннями ритму серця завдяки Світовому банку отримали шанс на життя

На Волині пацієнти із порушеннями ритму серця завдяки Світовому банку отримали шанс на життя

Волинь

У Волинській обласній клінічній лікарні запрацювала установка для проведення інвазивних електрофізіологічних досліджень серця із генератором для радіочастотних абляцій з помпою та програмованою електрокардіостимуляцією виробництва St. Jude Medical Inc. 8 серпня тут провели перші три операції – з допомогою фахівців із Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова та інженерів-аплікантів з Європи й Києва.

Завідувач відділення порушень ритму серця Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Біскуп розповів, що нове обладнання дає можливість діагностувати та вилучати зони аритмії, додаткові шляхи проведення у серці без без накладання швів, без шрамів, без рубців. Натомість робиться пункція (проколювання стінки) центральних вен, заводяться спеціальні трубочки – інтродюсери, по яких у серце заходять діагностичні та лікувальні електроди, які виконують пошук і вилучення проблемних ділянок.

Нове високоякісне обладнання закупили у рамках реалізації на Волині Субпроекту Світового банку і Міністерства охорони здоров'я України «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Упродовж 11 років в області не проводили таких оперативних втручань в принципі. Бо апаратура попередньої генерації (компанії Сіменс), що працювала з 1998 року по 2007 рік, вийшла з ладу і її демонтували. На жаль, саме розхідних матеріалів для виконання радіочастотних катетерних деструкцій та інвазивних електрофізіологічних досліджень серця придбали за кошти позики не так уже й багато: 20 електродів для проведення радіочастотної абляції та 45 електродів для проведення електрофізіологічних досліджень. Тому лише 20 пацієнтів зможуть пройти ту ж таки процедуру РЧ-абляції при мінімальних витратах. У подальшому пацієнти будуть змушені купувати розхідники.

До слова, вартість цієї закупівлі – майже 5,4 мільйона гривень. Сама установка коштує понад 3,7 мільйона, понад 1,6 мільйона – розхідники.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!