На Волині помер хворий зубр, якого добивало стадо

На Волині помер хворий зубр, якого добивало стадо

Волинь

У січні працівники Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща» та приватного мисливського господарства виявили у лісі травмованого зубра. Лісівники та природоохоронці відстежували його пересування й доставили на місце ветеринарів, щоб ті оглянули тварину. Однак зубр людей на доступну відстань не підпускав. За плямами крові на снігу, фахівці припустили, що у тварини було гнійне запалення на кінцівці (пізніше це підтвердила експертиза), яке прорвало. Після виходу гною зуброві стало легше, але його спіткало ще одне нещастя. Стадо, за яким до останнього тримався хворий звір, відторгнуло його. Відбулася сутичка, про що свідчать сліди у лісі. Бійка, за припущенням працівників національного парку, й стала фінальним акордом у житті червонокнижної тварини. Мертвого зубра знайшли минулого тижня.

«На жаль, закони зграї і принципи природного добору часто йдуть всупереч намаганням людини зберегти рідкісний охоронюваний вид, особливо коли йдеться про хвору особину», – констатують у фахівці.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!