На Волині заводять кримінальні справи за відмову від служби в армії

На Волині заводять кримінальні справи за відмову від служби в армії

Волинь

 На Волині триває осінній призов до лав ЗСУ.  Про  підвищення  авторитету військової служби та владнання проблеми ухилення чоловіків від призову до ЗСУ йшлося  на нараді за участю заступника голови облдержадміністрації  Сергія Кошарука, військового комісара Волинського обласного військового комісаріату Романа Кулика  та представників громадських організацій регіону,які співпрацюють безпосередньо з учасниками АТО/ООС або ж членами їх родин. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

У  Нововолинську при плані у 47 чоловік на обласний збірний пункт направлено – 12. Щодо Ратнівщини, то там більше 10 призовників пройшли медогляд та готові до відправки на службу до Збройних Сил України, Нацгвардії або Державної спеціальної служби транспорту.

Як зазначає Роман Кулик, упродовж двох наступних тижнів від Волині мають призвати 180 молодих людей. Це ж – досить потужний для області показник. Що стосується ухилення від призову, то на його переконання, проблему слід розглядати у кількох площинах.

Передусім, варто посилити покарання за ухилення від служби. На Волині заведені 29 кримінальних справ на тих чоловіків, які категорично відмовилися йти на строкову службу до армії. Є й ті, кого засудили за цією статтею.

Ще одна проблема – виїзд за кордон молодих людей призовного віку. 

Думки з приводу ухилення чоловіків від призову до армії висловили представники організацій учасників членів АТО. Зокрема, вони наголосили на необхідності більш активно проводити патріотично-виховну роботу серед школярів та студентів, пропрацювати механізми вручення повісток разом із представниками головного управління Національної поліції в області, а також створити військовий підрозділ «Мажор», який складався б виключно з тих, хто, використовуючи власне матеріальне чи владне становище, або ж протекцію інших людей, зміг уникнути строкової служби.

Любов Карабан, голова неурядової громадської організації членів родин загиблих в АТО «Надія», додала: « В мене два сина було. Залишився один.  Але вони служили обидва. Вони наслідували приклад чоловіка. Старший син сказав, що якщо батько служив, то і я піду. Менший від нього також не відстав та пішов до армії».

Згодом обидва сини Любові Карабан вирішили поїхати на схід, аби захищати кордони від російського агресора. Молодший Артем – у 2014-у загинув під Савур-Могилою. Тож, жінка добре розуміє мам, які бояться відпускати своїх синів не те, що брати участь в Операції Об’єднаних Сил, але служити в армії.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×