У Луцьку презентували монографію про Холмську ікону

У Луцьку презентували монографію про Холмську ікону

Волинь

У  Музеї волинської ікони  презентували  унікальну монографію доктора історичних наук, завідувача відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Володимира Александровича «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом», -інформує прес-служба міської ради.

Наукове дослідження присвячене одному з найвизначніших відкриттів українських земель – іконі Богородиці з Емануїлом із собору Різдва Богородиці в Холмі, яка зберігається саме у Музеї волинської ікони Луцька. У своїй монографії Володимир Александрович докладно аналізує Холмську ікону у контексті еволюції візантійської богородичної іконографії у зіставленні з широким колом зразків релігійної мистецької культури Візантії та малярства Італії. До слова, таких ікон князівської доби на Волині збереглося лише три, одна з них - ікона Холмської Богородиці. Книга є авторською реконструкцією походження ікони. Видання складається  із вступної частини та чотирьох розділів. Книга містить 142 сторінки та 128 високоякісних ілюстрацій. Розробником макету та мистецького оформлення видання є Федір Лукавий. До слова, книга допоможе краще пізнати сакральну спадщину нашого народу. І як зазначив автор монографії Володимир Александрович,  Луцьк може стати другим містом, де буде започаткована історія сакрального мистецтва.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!