У сільській школі на Волині є кіноклуб, газета та радіоСергій КУТИНЕЦЬ

У сільській школі на Волині є кіноклуб, газета та радіо

Волинь

«Дій активно! Живи позитивно!» 

 

Залізницький ліцей імені Івана Пасевича, що на Любешівщині, відомий далеко за межами району як такий, де успішно втілюються ключові концепції «Нової української школи». І не остання заслуга в цьому його директора Сергія Кутинця, адже вивчає освітні процеси у Чехії, Словаччині, Угорщині, Молдові, Польщі, Австрії.

На дискотеках директор з учнями разом танцюють

Застати Сергія Кутинця на робочому місці, тобто в директорському кабінеті, непросто: лише торік побував у відрядженнях у шести країнах Європи. А нещодавно вже встиг відвідати й Швецію, представляючи не тільки Волинь, а й Україну загалом. 

Відколи Сергій Кутинець взявся за керівний штурвал, навчальний заклад став зразково-показовим. Для прикладу, тут давно вже скасували шкільну форму, натомість запроваджують такі собі «одягові» тижні: джинсовий, спортивний, патріотичний, діловий тощо. Й обирають їх самі учні. Не почуєш у Залізниці і традиційного шкільного дзвінка – натомість звучать музичні композиції. Кожна з класних кімнат має різне кольорове оформлення. Є клас, де учні визначають героя дня. У коридорі стоять урни для сортування сміття, окремо ліцеїсти збирають і використані батарейки.

– Дозвілля дітей та самоврядування ми організували через клубну діяльність, – розповідає Сергій Кутинець. – Створили клуби, наприклад, «з відкритих долоньок», куди приходили батьки, і діти вчили їх плести якісь речі. Або кіноклуб «12+», де школярі збираються й обговорюють фільми, адже, виявляється, дітям дуже важливо сидіти поруч, дивитися фільм, їсти попкорн і обговорювати. Організовуємо і дискотеки. Я теж приходжу й танцюю…

Американці захоплені школою

– Чував, що в ліцеї навіть газету свою видавали?

– Це завдяки участі в проекті, який реалізували за фінансової підтримки регіональної місії USAID в Україні та Національного демократичного інституту міжнародних відносин (США). Ми придбали комп’ютера, копіювальну техніку, цифрові фотоапарати, відеокамеру (все це і сьогодні  працює на заклад і громаду). До речі, фундатори цього гранту, Марта Коломиєць, директорка національно-демократичного інституту міста Вашингтон, Ерин Ейзелтон, керівник роботи з громадськістю, приїжджали в село. Американці були захоплені нашим мальовничим краєм і школою.

– Ви брали участь у програмі «Демократична школа», яку фінансували Нідерланди. Щось з тих демократичних ініціатив прижилося в ліцеї?

– Демократичні ідеї були в нас і до початку участі в Програмі. Проте наші дії мали хаотичний характер. А тепер зрозуміли, на якому рівні перебували і куди потрібно рухатися. Ми створили робочу групу, що складалася з батьків, сільської адміністрації та вчителів. Одним з інноваційних рішень цієї групи було надання учням права виступу на загальних учительських зборах. Крім того, у школі запрацювало шкільне радіо, видаємо свою газету, а на шкільному веб-сайті з’явилась окрема сторінка, присвячена демократизації шкільного середовища.

– Що порадили б колегам, які захочуть взяти участь у подібних програмах і проектах?

– Іноді для того, щоб віднайти правильний шлях, необхідно заблукати, тому не варто надто перейматися, якщо план «А» не буде успішним: ще буде багато можливостей його вдосконалити. Слід пам’ятати, що технічне забезпечення та сучасна техніка ніщо, коли у вас нема людського капіталу, мотивованих і спраглих до змін колег, готових підтримати у будь-який час.

Ігор СЛАВИЧ

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×