У Волинському монастирі шукали сепаратистів, які мали підірвати ковельський вокзал

У Волинському монастирі шукали сепаратистів, які мали підірвати ковельський вокзал

Волинь

Нещодавно декілька державних органів та міліцейських відділів Волині отримали інформацію телефоном від невідомої особи - жінки, яка запевняла, в Милецькому Свято-Миколаївському чоловічому монастирі на Старовижівщині нібито переховуються тридцятеро до зубів озброєних терористів зі Сходу України і вони збираються підірвати ковельський залізничний вокзал. Чутки швидко розлетілися поліськими районами і про оказію заговорили не лише в домівках волинян, а й в автотранспортних засобах, на базарах, в лікувальних установах. Перевірити достовірність інформації взялися правоохоронні органи.

Разом із начальником Старовижівського райвідділу внутрішніх справ Миколою Карпуком на територію обителі побував наш кореспондент. Тут звичне життя: хтось несе послух у полі, хтось - на господарчому дворі. Усі приміщення доступні для людського ока. Відчинені й двері обох храмів: літнього Свято-Миколаївського та зимового Преображенського. У готелі - ні душі. Жодної чужої людини в саду чи біля річки. На воротах ні засува, ні замка - про що також навигадували в народі. Тобто ніхто не збирається утаємничувати життя монастиря.

- В обителі нині мешкають 29 насельників, з них 20 монахів, - розповідає намісник архімандрит Леонтій (Бурко). - Є у нас і наймані робітники, але вони виконують свою роботу та повертаються додому. Правила в монастирі прості: паломники мають можливість перебувати в обителі три доби. Документи перевіряємо в усіх, щоб знати, хто і з якою метою приїхав у Мильці. На службі, звичайно, буває чимало чужих людей, але після неї всі роз'їжджаються по своїх селах чи містах.

Архімандрит Леонтій запевнив, що жодного насельника чи паломника з Донецької або Луганської областей в монастирі не було і немає.

Чия хвора уява намалювала перебування сепаратистів у стародавній обителі, перші писемні згадки про яку датовані 1522 роком, сказати важко. Тим паче у контексті політичних подій, які нині відбуваються в Україні. Але якими б не були мотиви недоброзичливці, за наклеп потрібно буде відповідати якщо не перед людьми, то перед Богом.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!