Відходи Гнідавського цукрового затребувані волинськими аграріями

Відходи Гнідавського цукрового затребувані волинськими аграріями

Волинь

Під час підготовки до весняно-польових робіт, найбільші сільськогосподарські підприємства Волині вносять на свої угіддя мелясну барду, яку їм постачає Гнідавський цукровий завод. Про це повідомляє прес-служба заводу.

Мелясна барда є вторинним продуктом перероблення на біоетанольному заводі і водночас цінним органічним добривом. Цей продукт коритується популярністю в багатьох сільськогосподарських компаніях.

Заступник голови правління Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин повідомив, що підприємство не виробляє стільки барди, скільки її потребують фермери. «Для прикладу, вчора в нас вивезли мелясної барди більше 300 тонн. Це такі потужні сільськогосподарські підприємства як «Баїв» – 64 тонни, «Гірса» – 120 тонн, та «Хавест-агро» – 134 тонни», – повідомив Олександр Нікішин.

 

Передбачається, що органічного добрива із Гнідавського цукрового заводу може всім і не вистачити.

Приміром на сільськогосподарському підприємстві «Хавест-агро» вже закупили спеціальну техніку для вивезення і внесення барди на поля на суму більше 150 тисяч євро. Згідно укладеного договору тільки «Хавест-агро» хоче отримувати 300 тонн на добу.

Однак на підприємстві переконують що рішення із вивезенням барди тимчасове, адже у перспективі будівництво замкнутого циклу переробки.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!