Волинське сміття має регіональний характер

Волинське сміття має регіональний характер

Волинь

Екологи вкотре попереджають: незабаром  Луцьк разом із сусідніми населеними пунктами можуть потрапити в сміттєвий колапс. Проблему із вивезенням і захороненням твердих побутових відходів обговорили на  засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в області Олександр Ткачук, частина полігону,  що  поблизу села Брище Луцького району, на території Княгининівської ОТГ, на сьогодні переповнена.

 За результатами перевірки Державної екологічної інспекції  області видано припис комунальному підприємству «Луцькспецкомунтранс» про зупинення захоронення твердих побутових відходів на території полігону. Основною причиною, що призвела до швидкого перезаповнення першої черги полігону, є недотримання вимог законодавства у сфері поводження з відходами та вимог експлуатації полігону.  Приписи  Луцькою міською радою не виконані. Окрім того, інспекція зверталася до Луцької міської ради з вимогою розглянути питання щодо вжиття термінових заходів із будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів. 

Перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад  повідомив: щодо  будівництва другої черги полігону, то, незважаючи на перемовини з головою Княгининівської ОТГ та громадські слухання, місцеві жителі виступають категорично проти.

Проблема переробки сміття має регіональний характер. Так, в області досі не введено в експлуатацію полігон твердих побутових відходів в смт Маневичі та полігон Ківерцівської міської ради. Схожа ситуація спостерігається в селищах Любешів та Шацьк, містах Ковелі, Нововолинську, Камені-Каширському. Серед позитивних прикладів поводження зі сміттям на Волині можна назвати лише полігон у м. Володимира-Волинського.

 

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!