Волинські митники запобігли спробі незаконного експорту 21 тонни лісоматеріалів з дуба

Волинські митники запобігли спробі незаконного експорту 21 тонни лісоматеріалів з дуба

Волинь

На посту «Ягодин» митники викрили волинського підприємця, який протизаконно намагався експортувати лісоматеріали з дуба під виглядом  «клепки», -повідомляє прес-служба ГУ ДФС Волині.

Встановлено, що за його дорученням і згідно з наданими ним товаросупровідними документами митний брокер подав на митний пост Луцьк експортну декларацію на товар «клепка з деревини дуба» загальною вартістю понад 296 тисяч гривень. На митному посту Ягодин провели повний огляд цього товару за участю правоохоронців та експерта Волинської торгово-промислової палати.  За висновками фахівця, фактично в транспортному засобі була  не «клепка», а «дубові пиломатеріали, що мають радіальний розпил, нестругані, не шліфовані, без торцевих з’єднань». Такі пиломатеріали підпадають під дію Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаною з реалізацією та експортом лісоматеріалів» і для вивезення їх з митної території України обов’язковим документом є Сертифікат про походження.

Таким чином, волинський підприємець намагався приховати від митного контролю товар, подавши на нього неправдиві відомості. Стаття 483 Митного Кодексу України передбачає   штраф в розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.

Нині лісоматеріали з дуба вагою 21 т, об’ємом 24 м куб тимчасово вилучено на склад митниці до прийняття судом рішення по суті заведеної за протоколом про порушення митних правил адміністративної справи.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!