Волинянин долучився до розробки «антибандерівського» закону у Польщі

Волинянин долучився до розробки «антибандерівського» закону у Польщі

Волинь

Консультації у процесі розробки змін до закону про польський Інститут національної пам’яті надавав волинянин Володимир Осадчий – доктор історичних наук, професор Католицького університету Любліні.

Про це пишуть «Волиньскі новини».

Розроблений і введений у дію у Польщі документ передбачає покарання, зокрема, за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи та ув’язнення за публічні заяви про причетність поляків до злочинів, скоєних Третім Рейхом.
Володимир Осадчий тривалий час живе у Польщі і має польське громадянство. Свого часу Він був директором Інституту церковних досліджень, основаного в Луцьку, брав участь у численних наукових студіях, зустрічах, організованих на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, та низці проектів, пов’язаних із темою українсько-польських стосунків.
Зараз він викладає в Католицькому університеті в Любліні, при якому очолював «Центр східноєвропейських досліджень – Ucrainicum», створений із метою підтримки європейських цінностей в Україні.
Історик відомий своїми висловлюваннями про «бандеризацію» України та коментарями для прокремлівського радіо «Супутник», у яких нарікав на «велику зухвалість бандерівських середовищ» в Україні. Також він заявляв, що зростання кількості українців у Польщі становить загрозу для поляків, адже вони «привозять на територію Польщі небезпечну антипольську ідеологію».
Окрім того, професор підтримував ініціативу МВС Польщі щодо нового оформлення польських паспортів. Ішлося, зокрема, про розміщення на сторінках документів зображень важливих для Польщі історичних об’єктів, зокрема й Меморіалу орлят у Львові чи Гострої брами у Вільно. При обговорення доцільності такого кроку історик заявив, що «Львів та Вільно – це символи відродження польської держави».
Володимир Осадчий «відзначився» і під час нещодавнього інциденту щодо заходу із вшанування пам’яті загиблих українців у Сагрині (Люблінське воєводство, Польща). Тоді, нагадаємо, стався інцидент, під час якого, поліція перевіряла документи першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика через прославляння Бандери.
«Так, як не можна публічно прославляти Гітлера та нацистів, так само має бути з Бандерою та ОУН-УПА. Проблема полягає в тому, що бандерівська ідеологія стала в Україні універсальною та обов’язковою до виконання ідеологією», – так Володимир Осадчий прокоментував ситуацію польському виданню. І додав, що необхідно завжди належно реагувати на порушення законодавства, зокрема положень зміненого закону про польський Інститут національної пам’яті.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!