«За лаштунками «Волинь-43»: «круглий стіл» у Луцьку

«За лаштунками «Волинь-43»: «круглий стіл» у Луцьку

Волинь

11 липня 2018 року в овальній залі Волинської обласної ради відбудеться науково-експертний «круглий стіл» із проблематики: «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі». Про це інформує  «ВолиньUA» з посиланням на  прес-службу Волинської обласної громадської організації «Волинський край».

 Зі слів організаторів, до участі в роботі «круглого столу» зголосилися науковці, експерти, представники місцевої влади та зацікавленої громадськості Волинської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей. «Як відомо, у 2017 році польський Сейм встановив 11 липня – т.зв. «Днем пам’яті жертв геноциду ОУН-УПА». Цього року Польща вшановує 75-ту річницю «Волинської трагедії» 1943 року, що вкотре супроводжується викривленням польсько-українських сторінок минулого. У т.ч. – антиукраїнською риторикою польських посадовців та нічим не підтвердженим завищенням чисельності жертв із польської сторони та применшенням кількості українців, загиблих від рук польських збройних формувань», – йдеться в анонсі заходу. Організатори констатують, що частина заходів у рамках цілеспрямованої системної польської пропагандистської антиукраїнської акції «Волинь-43» відбуваються не лише на території Польщі, але й України, а їх cуспільну значимість підкреслює участь у них вищого керівництва обох держав. Вони переконані, що нагнітання антиукраїнської пропаганди в Республіці Польща становить реальну загрозу національній безпеці України. «З метою встановлення правди в історії та захисту пам’яті про героїв ОУН та УПА, Волинська обласна громадська організація «Волинський край», спільно з Волинським обласним ветеранським громадсько-культурним товариством «Холмщина» та громадською організацією «Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих» виступили з ініціативою проведення науково-експертного «круглого столу» з питань українсько-польських стосунків у 40-х роках ХХ століття та загрозам національній безпеці України, спричинених нагнітанням антиукраїнської пропаганди в Польщі», – йдеться у прес-службі ВОГО . Початок «круглого столу» – 11 липня 2018 року о 12.00 год.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!