Трудовий стаж: скільки треба, щоб мати пенсію

Трудовий стаж: скільки треба, щоб мати пенсію

Україна

Українцям пояснили, скільки трудового стажу потрібно мати за новими правилами, щоб вийти на заслужену пенсію.  Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на etcetera.media.

Сьогодні необхідний мінімум трудового стажу – 25 років, але поступово він буде рости і до 2028 року становитиме  вже 35 років.

Також держава вводить можливість докупити  трудовий стаж, якого боакує. В першу чергу це актуально для тих, хто не працевлаштований офіційно і не платить зі своїх доходів податки до Пенсійного фонду. Наприклад, це актуально для заробітчан.

Рік страхового стажу обійдеться в 17 тис. гривень, два роки – 25 тис. гривень, п’ять – 84 тис. гривень. Можна докупити максимум 5 трудових років.

Водночас  ті заробітчани, які справно платять внески до Пенсійного фонду, матимуть право на отримання пенсії в Україні.

Також нові правила дозволяють оплатити податки за час, проведений на заробітках за кордоном, щоб відновити право на отримання пенсії. Зараз мінімальний внесок з мінімальної зарплати становить 819 гривень на місяць.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!