У селі на Волині запустили установку, яка рятує озеро від «загибелі»

У селі на Волині запустили установку, яка рятує озеро від «загибелі»

Україна

У селі Воєгоща, що у Камінь-Каширському районі, понад два тижні тому запустили унікальну і разом з тим, досить просту установку, яка виконує дуже важливу роль - закачує воду з канави до озера, яке вже кілька років, як обміліло.

Ідея і власне план конструкції установки належить мешканцю Воєгоща – Василю Чмуху. За професією він водій-тракторист, але для «нехитрого механізму», як він зазначає, великих здібностей не потрібно, бо тут – усе логічно.

«Площа озера – до трьох гектарів. Воно знаходиться у селі, за метрів триста від канави. Раніше в озері було достатньо води, бо у нас при в’їзді в поселення була водонапірна башта,  звідки і качали воду. Але потім це задоволення потрібно було оплачувати, тож так все і заглохло. Ідея встановити таку собі «водокачку» виникла у мене років 15 тому, але не було грошей. Хоча, саму конструкцію було з чого зробити, металолому в селі вистачало», - розповідає Василь Чмух.

Спонукали Василя втілити ідею в життя і врятувати єдине в селі озеро від висихання місцеві хлопці, які часто їздять на заробітки за кордон. Вони ж скинулися грошима. Не лишилися осторонь і інші мешканці Воєгоща – хто скільки міг, давав грошей на установку. Не було проблем і в робочій силі. Були й такі, які здавали гроші вже коли «водокачка» запрацювала. Говорили: «я ще не здавав». Загалом на диво-установку, включно з усіма поточними витратами, пішло майже 60 тисяч гривень.

Принцип роботи механізму простий і зрозумілий: течія в канаві рухає лопаті колеса, які задіюють роботу черпаків, що піднімаються у висоту на 6, 5 метрів. Далі вода потрапляє в бак, а з нього – у колодязь, так званий «кайдуб». З нього вода через підземну трубу тече в озеро. Механізм може працювати постійно, але при потребі його можна перекрити. Наприклад, якщо озеро почне виходити з берегів або ж узимку.

Тепер єдине озеро в селі ожило – вода уже помітно прибула. Особливо не можуть натішитися цим діти, адже тепер їм є де похлюпатися у спекотні дні.

- У мене самого 5 дітей і 21 онук, то хай вони в тому озері купаються собі здорові, - сміється Василь Чмух.

Також у планах селян – облаштувати  пляж з альтанками, запустити рибу. Словом, зробити усе, аби мати повноцінне місце для сімейного відпочинку.

 

 

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×