Україна вперше закупить специфічні сироватки

Україна вперше закупить специфічні сироватки

Україна

Цього року Україна вперше закупить специфічні сироватки на національному рівні. На початку року було прийнято рішення про включення відповідних препаратів до номенклатур закупівель, а 6 квітня оприлюднено наказ, що затверджує перелік необхідних специфічних сироваток, - повідомляє  прес-служба  Міністерства охорони здоров'я.

До закупівель включено 11 номенклатур, зокрема, сироватки та імуноглобуліни проти дифтерії, сказу, правцю та ботулізму.

З 2014 року в Україні відсутні сироватки та імуноглобуліни через відсутність реєстрації. Виробники не були зацікавлені у тому, щоб заходити на український ринок, а Міністерство охорони здоров’я, відповідно до закону, не може бути ініціатором реєстрації. Тому гуманітарні вантажі до цього часу були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності.

Державні закупівлі через міжнародні організації дозволяють заводити в Україну нові препарати без попереднього подання виробника на реєстрацію. Незареєстровані в Україні препарати, що пройшли міжнародну перевірку якості та сертифікацію, можуть подаватися на тендер, і, у випадку перемоги в тендері, реєструються в Україні за спрощеною процедурою.  

Україна вже має успішний досвід розширення лінійки препаратів за допомогою міжнародних організацій. Так, наприклад, 6 із 8 вакцин, що були закуплені за бюджет 2015 року, не були зареєстровані в Україні. Всього на закупівлю сироваток та імуноглобулінів у 2018 році закладено 40 млн грн. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!