Українське сміття завалило словацьку річку

Українське сміття завалило словацьку річку

Україна

Річка Бодрог, що витікає з України, заповнена сміттям і побутовими відходами. Про це повідомляє УНН з посиланням на  угорське видання karpatalja.

В інформації йдеться:  Бодрог - це приток річки Латориці, що несе свої води з Закарпаття через територію Словаччини та Угорщини. Екологи припускають, що сміття припливло саме з України.

“Такого ми не бачили років 30. Затор із пластику нині має 100-200 м у довжину і постійно зростає. Наразі він знаходиться у гирлі Бодрогу, а далі рушить у бік Угорщини”, - говорить один із угорських активістів. Корінь цієї проблеми лежить у неспроможності України налагодити процес сортування сміття,- переконані угорські екологи.

Нагадаємо, питання надлишку пластикового сміття в Україні лишається відкритим не перший рік. Щорічно Україна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких - це тара, в тому числі пластикова. Експерти вказують, що в українців відсутня мотивація цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема, з пластиковими пляшками. У той же час, більшості європейських країн боротися з пластиком допомагає депозитна система збору тари. Принцип її роботи полягає в тому, що при здачі пляшок у спеціальний автомат споживачам повертається частина грошей, сплачених при купівлі напою. Чим більше пляшок збере автомат - тим більше тари можна повторно використовувати або переробляти. Це своєю чергою зменшує кількість сміття, яке осідає в океанах і на звалищах. Норвегія, наприклад, завдяки такій системі переробляє майже всі пластикові пляшки в країні. У 2016 році там переробили 598 млн пляшок, що становить 97% від загального обсягу. В Україні така система запрацює, щойно народні депутати схвалять  зареєстрований в парламенті законопроект.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×