В Україні  на одне державне свято може стати більше

В Україні на одне державне свято може стати більше

Україна

Національний календар державних свят в Україні невдовзі поповниться Днем свободи совісті та віросповідання, запровадження якого ініціювала Всеукраїнська Рада релігійних об’єднань за сприяння Українського інституту національної памʼяті.

На цьому наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, -повідомляє Укрінформ

“Коли представники Всеукраїнської Ради релігійних об’єднань запропонували запровадити окремий день для вшанування тих, хто став жертвою за релігійною ознакою, ми це підтримали”, - сказав В’ятрович.

Він зазначив, що свобода совісті є невід’ємним елементом  функціонування держави.

“Через це виникла ідея говорити про День свободи совісті — щоб водночас згадувати та показувати їхню перемогу і важливість для держави цієї, однієї з базових демократичних свобод... І сподіваюсь, що після подальшої суспільної дискусії щодо визначення конкретної дати, незабаром в Україні відзначатиметься такий важливий день”, - підкреслив В’ятрович.

Вiце-президент громадської організації “Українська асоціація релігієзнавців”, завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович наголосила, що свобода совісті і свобода віросповідання є базовими, фундаментальними, від них народжується решта свобод — слова, зібрання, пересування. Через це науковці підтримують цю ініціативу, яку треба разом впровадити в життя - щоб цей день реально з’явився в нашому календарі і ми завжди пам’ятали, що є цінності, які потрібно захищати.

“В Україні вже нараховується близько 37 тисяч релігійних організацій... Якщо ми зараз з вами ще раз не підкреслимо важливість свобод у сфері віросповідання і в сфері свободи совісті, то у нас буде величезна небезпека втратити ту ситуацію, яку ми поки що маємо можливість утримувати”, - сказала професор.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×