В Україні різко збільшать штрафи за спалювання рослинних відходів

В Україні різко збільшать штрафи за спалювання рослинних відходів

Україна

Після запізнілого настання весни в Україні починається сезон весняно-польових робіт. Щороку він починається з прибирання на земельних ділянках. Селяни та дачники спалюють сухостій та торішнє листя, хоча це заборонено природоохоронним законодавством. За таке правопорушення передбачено штраф – від 170 до 340 гривень. Такі суми давно вже нікого не лякають, тож міста і села регулярно двічі на рік – весною та восени – затягує їдким димом з полів, часто виникають пожежі в екосистемах, від яких гинуть тварини, птахи та їх потомство.

Тож Мінприроди виступило з ініціативою суттєвого підвищення штрафів за випалювання рослинності. Відповідний законопроект уже передано на погодження до Мін’юсту. Він передбачає штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 гривень. Якщо ж такі дії вчинені в межах території природно-заповідного фонду штрафні санкції для пересічних громадян зростають до понад 12 тисяч гривень, а для юридичних та посадових осіб – до понад 20 тисяч.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!