Відомо дата об’єднавчого церковного собору: предстоятелі УПЦ КП і УАПЦ не висуватимуть своїх кандидатур

Відомо дата об’єднавчого церковного собору: предстоятелі УПЦ КП і УАПЦ не висуватимуть своїх кандидатур

Україна

Об’єднавчий собор щодо української автокефалії відбудеться 15 грудня. Про це заявив президент Петро Порошенко на Форумі місцевого самоврядування у Києві.

Зібрання єпископів прийме Софіївський собор столиці. В Українській автокефальній православній церкві уже заявили, що не висуватимуть своїх кандидатів на пост предстоятеля майбутньої помісної церкви.

Найімовірніше, нинішній глава УПЦ Київського патріархату Філарет також не буде балотуватись на цю посаду.

Про це повідомляє Громадське, з посиланням на релігієзнавця Андрія Ковальова, який раніше працював в інформаційному відділі УПЦ КП. За його словами, у соборі візьмуть участь від 7 до 15 єпископів УПЦ МП, але найвірогідніше предстоятелем нової церкви оберуть когось із авторитетних і молодих єпископів УПЦ КП, адже їхнє представництво на зібранні буде найбільшим.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Єдину українську помісну церкву може очолити митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!