Як оформити заповіт, не звертаючись до нотаріуса

Як оформити заповіт, не звертаючись до нотаріуса

Україна

«Хотіла у сільській раді оформити заповіт. Але мені сказали, що документ буде дійсним тільки тоді, коли його завірить нотаріус. Чи так це?»

Марія К., Радивилівський район, Рівненська область

Українське законодавство передбачає нотаріальну форму заповіту. Юристи ж наголошують, що ст. 1251, 1252  Цивільного кодексу передбачають: за кордоном ви маєте повне право завірити заповіт в консульській службі. А в Україні можна це зробити в органах місцевого самоврядування, але тільки якщо у населеному пункті немає нотаріуса. Наголосимо, що перелік осіб, які мають право засвідчувати прирівняні до нотаріальної форми заповіту, є вичерпним і законодавчо закріпленим. Крім вищеназваних представників дипломатичних органів і місцевого самоврядування, це можуть бути посадові особи медичних закладів України, військових структур, слідчих ізоляторів, начальники пошукових експедицій. Вони посвідчують два ідентичні і рівноцінні примірники заповіту, які мають законну силу документів, що завірені нотаріусами.  

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!