Як отримати субсидію, коли діти за кордоном?

Як отримати субсидію, коли діти за кордоном?

Україна

Багато українців сьогодні не лише працюють, але й постійно проживають за кордоном. Але при цьому не «виписувалися» з помешкань батьків. Тепер у їхніх тат і мам виникають проблеми з отриманням субсидії. Про це нам, зокрема, написав читач із села Залісці Рожищенського району Анатолій Гнатюк. «Мої діти і внуки ще у 2000–2001 роках виїхали на постійне місце проживання до Німеччини. Всі були прописані у мене. Як виробляли документи на виїзд, сільський голова не вимагала, щоб вони були виписані. Про те, що діти і внуки досі прописані у мене, я дізнався тільки у листопаді 2018 року, коли оформляв субсидію. У ній мені відмовлено».

Думаємо, що схожі ситуації є у багатьох читачів. Як таким громадянам отримати субсидію?  Заступник начальника департаменту соціальної політики Волинської ОДА Людмила Сірбіненко пояснила цю ситуацію. Якщо у помешканні зареєстрована особа, яка більше 60 днів перебувала за кордоном, то на розгляді комісії у субсидії відмовлять. Але вихід є. Якщо людина працює за кордоном легально, вона може взяти довідку про сплату соціальних внесків у тій країні. При комісійному розгляді у такому разі її виключать зі складу домогосподарства, а доходи не враховуватимуть при нарахуванні субсидії. Є ще один вихід – виписати з помешкання дітей, які постійно проживають за кордоном. Але при цьому мають бути присутні особи, яких виписують.  

Наталка СЛЮСАР

Теги: субсидія

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×