Полонений 30 років тому в Афганістані волинянин воює проти талібану і має 5 дітей, але хоче в Україну

Полонений 30 років тому в Афганістані волинянин воює проти талібану і має 5 дітей, але хоче в Україну

Україна

Влада працює над поверненням в Україну волинянина Ігоря Білокурова, якого 30 років тому взяли в полон у Афганістані. Як повідомляє  УНІАН, про це у коментарі журналістам повідомив заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Куніцин.

Він нагадав, що у березні нинішного року в Афганістані українські фахівці випадково знайшли військовополоненого Ігоря Білокурова, прапорщика радянської армії, уродженця Волинської області. Чоловік вважався зниклим безвісти з 9 квітня 1988 року. Куніцин пояснив, що у 1988 році Білокуров під Кандагаром служив у десантно-штурмовому батальйоні і потрапив у полон. "Ми створили робочу групу за дорученням президента... Була проведена дуже велика робота для повернення Ігоря Білокурова на Батьківщину, до України", - зауважив Куніцин. Він додав, що президент доручив встановити особу Білокурова, і для цього українські фахівці чотири рази виїжджали в Афганістан. Депутат продемонстрував зроблені учора фото Білокурова і розповів, що той потрапив у полон без свідомості і практично нічого не пам'ятає. "Хлопці кажуть, що коли він потрапив у полон, то його, мабуть, сильно били, він увесь у шрамах на голові від приклада... Мабуть, є втрата пам'яті. Але чим більше ми працюємо з ним, тим більше ми бачимо, що це він", - сказав Куніцин. Він зазначив, що чоловік надав волосини для проведення ДНК-експертизи, а також у нього виявлено особливі прикмети, про які говорила мати. "Зараз він воює з талібами. Живе у кишлаку. У нього 5 дітей", - повідомив Куніцин. Він додав, що Білокуров також має кілька магазинів, спілкується на фарсі. За словами Куніцина, Білокуров хоче приїхати на Батьківщину та побачити матір. "Зараз ми займаємося оформленням візи до України. По-друге, він громадянин Радянського Союзу ще... Наша мета - довести, що солдата Батьківщина не кинула.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!