Безрукий китайський художник малює правою ногою

Безрукий китайський художник малює правою ногою

Світ

Картини, які створює китайський художник Хуанг Гофу вражають професіоналізмом. Диву даєшся, як їх могла створити людина, котра не має обох рук? Чоловік працює над масштабними полотнами, затискаючи пензель зубами чи пальцями правої ноги. 
Біда сталася з Гофу, коли він був зовсім маленьким. У чотирирічному віці хлоп’я, граючись з друзями надворі, схопився за оголений дріт, що був під високою напругою.  Обидві обвуглені кінцівки довелося ампутувати.

Хуанг почав вчитися жити без рук. Спершу – давати собі раду, потім – виконувати ріхні хатні справи. А у 12-річному віці він зацікавився малярством. Свої перші силуети почав створювати, тримаючи пензлик пальцями правої ноги. Вони були далекі від досконалості, але хлопчина тренувався ще і ще. Відточуючи майстерність, малював щодня.

Але хтозна, коли б світ дізнався про безрукого художника, якби не біда. У Хуанга смертельно захворів батько, а коштів на його лікування родина не мала. І юнак, маючи 18 літ, відправився мандрувати Китаєм, демонструючи свій дивовижний талант. Він продавав свої картини за символічну плату і збирав гроші на лікарню. 
Саме під час цих подорожей художник зустрів свою майбутню дружину – Ху Гоуй, яка закохалася в його цілеспрямованість та силу духу. Вона стала асистенткою свого чоловіка – готує фарби, встановлює полотно, подає кисті і надихає Гофу на нові шедеври. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!