У Польщі сплюндрували місце пам'яті українців

У Польщі сплюндрували місце пам'яті українців

Світ

Невідомі здійснили наругу над пам'ятним хрестом, на якому є таблиця з прізвищами членів підпілля з села Фредрополь на південному сході Польщі. Про це повідомляє УНН з посиланням на Польське радіо.

На кладовищі у селі Фредрополь у Підкарпатському воєводстві неподалік польсько-українського кордону невідомі сплюндрували пам’ятний хрест, на якому є таблиця з прізвищами членів українського підпілля з цього села. Сліди наруги виявили колишні мешканці населеного пункту. 

На хресті фарбою написали з помилками нецензурні вислови польською мовою. Також замальовано фарбою таблицю з прізвищами повстанців. Ще хтось пробував зірвати табличку з іменами.

Зазначається, що це черговий випадок сплюндрування на цьому цвинтарі.

В Об’єднанні українців у Польщі (ОУП) в Перемишлі повідомили, що збираються подати заяву до прокуратури у цій справі.

У листопаді минулого року невідомі знищили на цьому ж кладовищі дві українські могили. Тоді пошкодження також виявили колишні жителі села, які приїхали поставити лампадки на могилах близьких. Пам’ятники після знищення відновили.

Крім того, нещодавно на комунальному кладовищі у Лігниці було знищено кілька десятків надгробних світлин. Більшість зображень, які пошкодили вандали – на українських похованнях.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×