Комарі кусають тих, хто менше опирається – дослідження

Комарі кусають тих, хто менше опирається – дослідження

Світ

В американському журналі Current Biology опублікували результати дослідження щодо поведінки комарів. Вчені намагалися з’ясувати, чому на декого кусючі комахи злітаються як бджоли на мед, а декого ледь не ігнорують. Дослідники з'ясували, що комарі обирають жертву за запахом тіла, а також звертають уваги на те, хто і на скільки активно їх скидає зі шкіри.

Джеффрі Ріфелл з Вашингтонського університету Сіетла зі своїми колегами описують поведінку комарів, запущених у приміщення з двома підвішеними під стелею шматками тканини: один – із запахом людського тіла, інший – чистий. Комахи, зазвичай, обирали перший. Потім експеримент ускладнили. Тканину із запахом людини приводили у рух, а чиста висіла спокійно. І комарі облюбували саме останню. Подальші експерименти довели, що комахи завдяки запаху запам'ятовують об'єкт, на який важко сісти.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!