Перша жінка-президент в історії Грузії

Перша жінка-президент в історії Грузії

Світ

Кандидат від правлячої партії “Грузинська мрія” Саломе Зурабішвілі перемогла на виборах глави Грузії. Вона стала першою жінкою-президентом в історії країни, – пише Обозреватель.

За результатами обробки даних зі 100% виборчих дільниць, у другому турі президентських виборів за неї проголосували  млн 147 тис. 627 осіб (59,52% виборців), повідомляється на офіційному сайті ЦВК.

Конкурента Зурабішвілі, кандидата від опозиційної партії “Єдиний національний рух” Грігола Вашадзе підтримало  40,48% виборців.

Ці вибори стали останніми виборами президента Грузії шляхом прямого голосування. Лідера країни народ обере на шість років, після чого цим процесом займатимуться 300 членів виборчої колегії.

Саломе народилася у Франції в сім’ї грузинських політичних емігрантів. 30 років вона працювала дипломатом у французькому МЗС, у 2003 році приїхала послом Франції у Тбілісі. У березні 2004 року Саломе стала міністром закордонних справ у постреволюційній Грузії рішенням екс-президента країни Михеїла Саакашвілі й отримала громадянство, при цьому зберігши французький паспорт.

У 2005 році Зурабішвілі залишила посаду міністра закордонних справ і перейшла в опозицію.

У передвиборний період політик піддавалася неодноразовим нападкам у соціальних мережах. Колишню “француженку” критикували за помилки у грузинській мові й іноземний акцент. Зурабішвілі переконана, що російсько-грузинський конфлікт розпочала Грузія у 2008 році.

У 2013 році Зурабішвілі подавала документи на реєстрацію у ЦВК, але через подвійне громадянство на той час отримала відмову. Згодом вона відмовилася від французького паспорта.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!